Webp.net gifmaker

Во Битола одбележан Денот на независноста

Септември 08, 2019

По повод Денот на независноста, 8 Септември, претставници на ОО на Сојузот на борците од Битола, политичките партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, како и членови на Советот на Општината, денеска положија свежо цвеќе и се поклонија пред Споменикот на Револуцијата во Битола.

den1

den2

den3

den4

den5

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани