Webp.net gifmaker

Ски центарот „Нижеполе“ со зимски пејсажи како од бајките

Декември 11, 2019
{YouTube}
.be{/YouTube}

Чист воздух, тишина и белина до каде што допира вашиот поглед, ваква  е сликата од снежната идила во Ски центарот Нижеполе.Снегот што од утрово врне направи неверојатни зимски пејсажи кое едноставно повикуваат на одмор и уживање. До сега наврнати се над 30 сантиметри снег велат  вработените од ЈП Стрежево кое стопанисува со Ски ценатрот.

79545337 982159425497311 6166156994928443392 n

78747997 982159795497274 9135079341883916288 n

78708262 982160598830527 7338038963375964160 n

А.Б

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани