Webp.net gifmaker

Влатко Стефановски и Камерен оркестар -Битола со настап за паметење на фестивалот „Зимска бајка“ во Тиват

Декември 31, 2019

Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски заедно со Битолскиот Камерен оркестар и извинредниот проект Рок Симфонијата викендов приредија неверојатна забава и концерт за паметење на фестивалот „Зимска бајка“ во Тиват, Црна Гора. Влатко беше заедно со битолчани, со „екипата“ на Владимир Димов која бележи големи успеси,  посветеност и популарност на неговите концерти како во Македонија, така и во поранешните југословенски простори и овој пат ја воодушевија публиката. Ова беше шести по ред заеднички концерт на Влатко и Камерниот оркестар од Битола, кои продолжуваат со концерти и турнеи низ просторите на бивша Југославија.

80598224 666369174110954 6475376554133159936 n

80624726 510691796320944 7579506581717385216 n

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани