Webp.net gifmaker

Масовно дупење на гуми на автомобили кај Стара болница

Јануари 04, 2020

Вандали ноќеска се изживувале врз паркираните автомобили на паркингот зад зградата Пелагонска два,  Стара болница. Натрапниците масовно ги издупиле сите гуми на паркираните возила и нанеле штети врз автомобилите. Инцидентот ги вџашил станарите кои своите автомобили ги оставаат пред влезовите на нивните згради по што веднаш пријавиле во полиција. Во овој дел на градот, иако  е во  строгиот центар на Битола, паркиралиштата се уште не се влезени под надлежност на ЈП „Паркинзи“ па станарите често се жалат на  гужви и хаос во паркирањето, но овој вандалски чин ги запрепасти сите.

 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани