Јануари 20, 2019

По 11 години министер во Монмартр

Јануари 11, 2018

По 11 години влезе министер во просториите на Малиот битолски Монмартр, а по повеќе години и градоначалник од Битола. Вечерва во присуство на министерот за култута Роберт Алаѓозовски и градоначалничката Наташа Петровска во Детското ликовно студио беа врачени 40 меѓународни награди и признанија.20180111 192028

20180111 191722

Министерот рече дека ова е брендот по кој се препознава Македонија и Битола на светската мапа.20180111 192522 Петровска рече дека Монмартр е храм на уметноста и место каде се уметноста се сплотува со младоста. 20180111 190635

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани