Јануари 20, 2019

На екс градоначалникот Талески денеска ќе му суди нова судијка во „Транспортер“

Јануари 23, 2018

Во кривичниот суд Скопје денеска треба да се одржи  судското рочишта за „Транспортер“,кој го презеде судијката Добрила Кацарска.

Во предметот „Транспортер“, кој треба да почне од почеток, на поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески, и на уште 20-тина лица им се суди за злоупотреба на службената положба во врска со организирањето превоз на ученици во Битола, со што е направена злоупотреба на околу 360.000 евра. Обвинетите побараа судењата да се снимаат аудио и визуелно .

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани