Webp.net gifmaker

Директно

Старото улично осветлување во битолската населба Карпош се заменува со нови ЛЕД штедливи светилки. Светилките не само што ќе го подобрат квалитетот на осветлувањето, туку и ќе донесат и заштеда. Дел од градот веќе е опфатен со ЛЕД осветлувањето, а градоначалничката Наташа Петровска најави дека ќе бидат поставени во секое уличе.

 Од утре, петок, ски  центарот Нижеполе ќе ги пушти во употреба ски - лифтовите  од 10 до 14 часот за дневно скијање,додека официјалниот почеток на сезоната ќе биде  од 19 часот до 22.00 часот со ноќно скијање.

Прооден е патот за Пелистер кој води до ски центарот Копанки. Од  „Македоднија пат“  за апла.мк информираат дека патот е целосно исчистен и дека битолчани можат непречено да стигнат до Копанки. Мал застој имало утрово кога на возилото на „Македонија пат“ му пукнала гумата. По промената екипите продолжиле со чистење.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани