Webp.net gifmaker

Директно

Авторот на антологиските староградски рефрени Валентин Соклевски заедно со битолските Боеми во ресторанот Грне вечерва заедно ја пееја "Ратка Маџунка" додека повеќе групи битолчани вртеа мазник со паре.

Од секоја фотографија снегот на Пелистер прави своја приказна. Натежнати гранки, распослани падини под снежната покривка, убавини како во бајки. 

АД ЕСМ денес потпиша договори за финансиска поддршка на спортски клубови од Битола по основ на таканаречен спортски ваучер систем. РК „Пелистер“ ќе добие 8,5 милиони денари, КК „Пелистер“ 2,5 милиони денари, ФК „Пелистер“ поддршка од 1 милион денари, ЖРК „Пелистер“ 750.000 денари. Поддршка врз основа на спонзорства и донации ќе добијат и Кугларскиот клуб Пелистер и Женскиот фудбалски клуб „Топ гол“.

Над илјада деца од Бадниковата поворка денеска прошетаа по Широк Сокак  и празнично го обоија градот.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани