Ифрит

Бившиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ во Битола,а  актуелен советник Борче Димитровски, денеска не застана зад новоизбраниот лидер на партијата Иванчо Тошевски, кој во својство на советник даваше изјава пред Советот на…
Празни шишиња од пиво, пластични чаши оставени пред дуќаните во комплексот Пелагонка 2, остатоци од храна и други отпадоци расфрлани низ комплексот Стара болница, е редовна глетка за викендите.
Само 1,6 проценти од младите до 29 години во Македонија користат орална контрацепција, односно пилули, а помалку од 3 проценти од паровите користат какво било средство за модерна контрацепција. Оие…
Регистриран нарко зависник е 34 годишниот битолчанец кој вчера починал во Клиничката болница во Битола. Портпаролот на болницата Сузана Конеска, за апла.мк изјави дека лицето е примено во болницата кога…
Вандали дивееле синоќа низ Ресен, а граѓаните на социјалните мрежи споделуваат фотографии од искршена урбана опрема во дворот на детската градинка. Насилниците го скршиле катанецот од вратата во градинката, оштетена…
 Несовесни граѓани и кога нема контејнер „ по навика“ ѓубрето си го фрлаат во дворот на ОУ „Ѓорѓи Сугарев“. Таа глетка денеска ги револтира учениците, родителите и наставниците во школото,…
Разбојник од Скопје ограбувал аптеки во Битола. Битолската полиција до ОЈО Битола, поднесе кривична пријава против  Д.Ј (31) од Скопје каде и живее заради постоење на основи на сомнение дека…
Битолчанец со раскрвавени рани на двете раце е пронајден синоќа под Тумбе кафе и итно пренесен во Скопје. Несреќата се случила околу 21,50 часот кога во СВР- Битола е пријавено дека кај градското шеталиште под  Тумбе кафе, има повредено лице. Извршен е…
Страница 1 од 7

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2017 АПЛА.мк. Сите права се задржани