Башибозук на "Магнолија"

Август 15, 2018

Паркиран автомобил  пред битолската "Магаза", а неколку метри потаму камион натоварен со огревно дрво минува низ плоштадот  "Магнолија". 

Сообраќајната култура на сите учесници во сообраќајот по битолските улици е на најниско ниво, а забраната за движење на возила, велосипеди и мотори не се почитува ниту на Широк Сокак

Општина Битола денеска информираше дека комуналната инспекција изрекла 95 мандатни казни во висина од 50 евра на несовесни возачи кои непрописно ги паркирале своите автомобили, претежно околу Офицерскиот дом.

Од таму апелираат граѓаните да не паркираат на несоодветни места.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани