Street gif

Во изминатите девет дена во Битола 14 сообраќајни несреќи и една жртва

Јануари 10, 2019

За само девет дена од Нова година до денес во Битола се случиле дури 14 сообраќајни несреќи,а  во една од нив има и жртва.  Од СВР-Битола  засега не коментираат дали големиот број на несреќи е можеби последица и на врнежите од снег и одвивањето на сообраќајот во зимски услови.

 -На целото подрачје на Секторот за внатрешни работи Битола во текот на месец јануари ,за периодот од 01-09 јануари  случени се вкупно 14 сообраќајни незгоди ,од кои во една сообраќајна незгода едно (1) лице го загуби животот , пет (5) вкупно лица се здобиле со тешки телесни повреди и пет (5) вкупно лица со телесни повреди ,а додека во девет (9) сообраќајни незгоди причинета е само материјална штета, соопшти за апла.мк Сања Стаматова, портпарол на СВР-Битола.

Лани од Општински совет за безбедност на сообраќајот во Битола на манифестацијата Денови на сеќавање на жртвите од сообраќајните несреќи, соопштија дека воо првите седум месеци од годинава на територијата на Битола се случиле 176 сообраќајни несреќи од кои три со смртни случаи.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани