Street gif

Се запали автомобил во сообраќајка кај Горно Оризари

Мај 14, 2019

Сообраќајна несреќа се случи вечерва кај бензинската станица "Лукоил" на излезот од Битола кон Прилеп, кај населбата Горно Оризари, кога  во автомобил "голф 5" кој врти полукружно удири возило "шкода" која се се запали по ударот.

Несреќата се случи околу 19,30, а во моментот противпожарните екипи го гаснат возилото. Се уште нема информации за повредени или жртви, а амбулантното возило е на местото на несреќата. 

Овој патен правец беше блокиран за време на интервенцијата на полицијата противпожарната единица и итната помош

received 1308979812598330

received 405160256997019

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани