Септември 19, 2019

Street gif

Пожар на ридот над Стрежевска населба

Август 23, 2019

Пожар избувна попладнево на ридот над Стрежевска населба. Од Територијалната противпожарна единица велат дека нивните екипи се на терен, а испртено е и второ возило да интервенира. Тврдат дека нема опасност за околните куќи и дека огнот е под контрола. На ридот гори трева и нискостеблеста шума

 pozar kuki1

pozar kuki2

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани