Webp.net gifmaker

Битолчанец се застрелал во дланката при чистење револвер

Ноември 12, 2019
Фотографија од Интернет Фотографија од Интернет

44 годишен битолачнец, жител на улицата „Филип Втори Македонски“ вчера се здобил со прострелна рана во пределот на левата рака додека го чистел револверот, соопштија од СВР Битола.

Битолчанецот го поседувал револверот „застава 357 магнум М 83/93“ со довола и вчера го чистел во својот дом. Во еден момент испукал и го повредил на левата дланка. С.Ј. бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош.

 

Ж.З.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани