Street gif

Ифрит

Каде се фрла градежниот шут?
Вандали во текот на ноќта ја демолирале урбаната опрема на битолското шеталиште. Позади себе оставиле пустош, превртувајќи ги и уништувајќи ги жардинерите со цвеќиња, а исто така искршиле и десетина…
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва беше гостин во емисијата „Седмица“ на ТВ Алфа, каде доцнел половина час. Додека одеше во програма интервјуто, на телоп имаше најава за филм  кој…
Вака се паркира на пешачки премин во Битола, кој не видел да знае! Паркирањето на пешачкиот премин кај Шик-Симпо на улицата „Партизанска“ трае со часови, и не е воопшто проблем,…
На два дена пред избори досегашната локална власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ, набрзина го избра годинешниот добитник на Наградата за животно дело „4 Ноември“ во Битола, која традиционално секоја година ја…
Битолскиот градоначалник, Владимир Талески, и на три дена пред локалните избори  и неговото заминување не успеа да го исчисти ѓубрето од градот . Вдолж улицата „Партизанска“ има купишта од паднати…
Фотографијата направена денеска, напладне, во дворот на ОУ„Гоце Делчев“ во Битола, е најдобрата илустрација за несовесноста на битолските возачи кои своите автомобили буквало ги паркираат во дворот на училиштето ,…
Граѓаните на улиците во некои населби низ Битола, после секој дожд, газат во вирови. Својот револт обично го изразуваат на социјланите мрежи. Ви ја пренесуваме фотографијата објавена на ФБ групата…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани