Webp.net gifmaker

Ифрит

Вчера во 19,30 часот во СВР Битола, Г.Г (48) од Грузија, пријавил дека околу 15,00 часот на бензинска пумпа на локален пат за с.Кравари,битолско му било извршено разбојништво од лице кое го…
Секој во оваа земја што направил криминал ќе си одговара, порача премиерот  Заев на денешната трибина во Битола. Тој како што рече ги повикува институциите истрагата да оди до крај…
„Домаќините“ од градот на конзулите пустош ги нпаравија младите садници кои неодмна ЈКП Комуналец ги засади на улицата Солунска. Фотографиите зборуваат сами за себе. За овој вандализам од јавното претпријатие…
Вандали ноќеска се изживувале во новиот детски парк сместен во Градскиот парк во Битола . Срушиле реквизити, испишале клупи и делови од опремата во паркот со графити и се потпишале…
44 годишен битолачнец, жител на улицата „Филип Втори Македонски“ вчера се здобил со прострелна рана во пределот на левата рака додека го чистел револверот, соопштија од СВР Битола. Битолчанецот го…
Пожар избувна вечерва под тунелот кај обиколницата над Битола, а по пријавата на апла.мк противпожарната единица веднаш излезе на терен и се уште интервенира на опожареното место.
На 24.10.2019 во 17.00 часот во СВР Битола, 33-годишна жена од Битола пријавила дека околу 16.00 часот кај населба Баир две малолетни лица извршиле обљуба врз нејзиниот малолетен син. За…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани