Февруари 24, 2018

Ифрит

Паднат или фрлен  мотор во  Драгорот, веднаш под мостот кај рибарниците. 
Иако на паркингот пред Центарот за култура, паркинг местата се бележани на самата улица, некои возачи во изминатиот период се паркираа и на тротоарот. Со таквото несовесно однесување ги оштетија…
Ова е Клиничка болница, а не ветеринарна станица им било кажано во повеќе наврати на сопствениците кои слободно ги пуштаат коњите да пасат во дворот на битолската болница.
Каде се фрла градежниот шут?
Вандали во текот на ноќта ја демолирале урбаната опрема на битолското шеталиште. Позади себе оставиле пустош, превртувајќи ги и уништувајќи ги жардинерите со цвеќиња, а исто така искршиле и десетина…
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва беше гостин во емисијата „Седмица“ на ТВ Алфа, каде доцнел половина час. Додека одеше во програма интервјуто, на телоп имаше најава за филм  кој…
Вака се паркира на пешачки премин во Битола, кој не видел да знае! Паркирањето на пешачкиот премин кај Шик-Симпо на улицата „Партизанска“ трае со часови, и не е воопшто проблем,…
На два дена пред избори досегашната локална власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ, набрзина го избра годинешниот добитник на Наградата за животно дело „4 Ноември“ во Битола, која традиционално секоја година ја…

Muzej baner 336

grne

28166921 1847625648592803 5615957191440807278 n

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2017 АПЛА.мк. Сите права се задржани