Webp.net gifmaker

Ифрит

На есен најмалку за една третина ќе биде намалено производството на квалитетни јаболка во Преспа, а последиците од големото невреме што пред десетина дена ја зафати Долна Преспа ќе се чувствуваат…
Возила паркирани на пешачки премин, паркирани на двете страни од улицата, возила оставени среде улица, ваква е состојбата денеска  во центарот  на градот додека рампите на определените паркинзи се кренати,…
Маж и жена попладнево се пронајдени починати во стан во Битола. Како што соопштија од Јавното обвинителство, дежурен јавен обвинител изврши увид во  стан на улица „Климент Охридски“ во Битола,…
Вистинска опасност за сообраќајот преставуваат запрежните коли кои ги има се повеќе по битолските улици, особено оние чии сопственици се собирачи на пластика. Па така и утрово запрежна кола се…
Со стари снимки и слики од пред два месеца, направени од битолски новинари, одредени медиуми во Скопје се обидуваат да пркажат нова еколошка катастрофа од фрлени јаболка низ Преспа. Имено,…
Синоќа на полноќ автомобил удрил во бандера на улицата „Никола Тесла“ во Битола, во близина на Скопската пивара. Според очевидци, возачот минал без повреди, бандерата го издражала ударот, но не…
Смок долг околу два метра денес бил забележан на улицата „Илинденска“ во Битола во близина на населбата Ушици. Смокот го виделе и фотографирале група деца кои си играле на улица.…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани