Февруари 20, 2019

Ифрит

Битолчанка лумпувала во битолско кафуле, а пред да дојде полицијата побегнала, соопштија од СВР Битола. Според полицискиот билтен, битолчанката фрлала со чаши и шишиња во кафулето. Откако вработените ја пријавиле…
Вандали дивееле на Булеварот 1-ви Мај корнејќи ги металните столбчиња   од бетонот  и уништувајќи ги бехатон плочките на дел од патеките во близина на автобуската станица кај Црн мост.  …
Четириесет и седум годишниот О.М. жител на село Долно Агларци, битолско, вчера на улицата „Иван Милутиновиќ“ во Битола, се обидел да го потпали ѓубрето во еден од контејнерите, фрлајќи запалена…
Кусо траеја новите клупи кои Општината ги постави пред новата фонтана кај Музејот во Битола. Граѓани објавија слики на кои се гледа дека од една клупа недостасува дел, а другата…
Засега непознато лице целосно разрушило надгробен споменик на старите гробишта кај „Св. Недела“ во Битола. Од СВР соопштија дека битолчанката Е.П.(62) во полиција пријавила дека во периодот од први до…
Несовесни граѓани секојдневно се ослободуваат од непотребните предмети фрлајќи ги во реката Драгор. Денеска некој фрлил стар телевизор, а во коритото често може да се забележат апарати за домаќинство, мебел…
  Најголемиот дел од објектите каде што се гласа во земјава се непристапни за лица со попреченост, покажа истражувањето на Здружението "Инклузива"од Куманово. Резултатите од двегодошното истражување за време на…
Осум контејнери  или 17 кубици  ѓубре биле исфрлени деновиве од околината на станбените комплекси Пелагонка2 и Стара Болница во акција што ја организирале станарите. Но, радоста кратко им траеше затоа…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани