Webp.net gifmaker

Ифрит

Вработени од хотел „Битола„ денес со лопати во рацете и земја се обидуваа да ја затрупаат дупката што зина во близина на хотелот. Таа е со пречник околу половина метар,…
Кабли висат спуштени на две метри до земјата во близина на Безистенот во Битола. Освен тоа, на нив се гледа дека се оштетени. Битолчани кои работат во нивна близина бараат…
Со камиoнчиња,  во било кое време од денот кога фрекфенцијата на пазарџии е најголема се врши дотурот на стока по дуќаните и кафеаните во Старата битолска чаршија.
Директорите на НЛБ банка, Ѓорѓи Јанчевски и Љубе Рајевски, ексминистерот за животна средина Томе Тромбев и поранешниот градоначаник на Битола, Владимир Талески, како и уште четири лица, се спасија од…
Рампите на железничкиот премин на Дулие останаа кренати кога денеска во 13 часот минуваше возот од Битола за Скопје.
Поранешната битолска „Соколана„ лоцирана во Градскиот парк,  бившата власт предводена од градоначалникот  Владимир Талески ја издавала под кирија за само 200 евра месечно, а кираџијата  Џокер Турист увоз извоз ДООЕЛ…
Полициски службеници во Секторот за внатрешни работи Битола на 05 март, извршиле контрола за брзина, зимска опрема, управување без возачка дозвола, нерегистрирани возила, непочитување првенство, исправност на возилата, товарни возила,…
Тениското игралиште кое е во склоп на објектите Друштвото за гимнастички спортови Партизан – Битола е во крајно очајна состојба. Сликите кои денеска ги направи апла.мк јасно ја одразуваат негрижата,…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани