Ифрит

Возило со бугарски регистарски теблички обавува такси превоз низ Битола, се пожалија легалните битолски таксисти и фотогрфијата ја испратија до нашата редакција. Такститите велат дека возилото било фотографирано кај трговскиот…
Во градот кадешто аерозагадувањето е топ-тема и секој ден се дискутира за неа или се пишуваат статуси на Фејсбук, вандали истуркаа десетина новозасадени елки во Нова Битола. Беа засадени пред…
Јоргани, чаршафи, крпи, пижами и друга текстилна стока на големо биле распослани во ходникот на ОУ „Стив Наумов“ во Битола, пред очите на учениците, а купувале и разгледувале наставници. Ваква…
Двете битолчанки М.И.(64) и А.И. (31) биле повредени во тешка сообраќајна несреќа што утрово се случила на магистралниот пат Градско-Прилеп во близина на мотелот Дреново. Во сообраќајката животот го изгубил…
Разбојник со вперен пиштол во вработените ограбил аптека во Битола. Настанот  се случил синоќа  околу 20 часот, кога  во битолската полиција било  пријавено Разбојништво од страна на вработена во аптека…
Возач од Битола со иницијали П.Ц. во текот на вчерашниот ден бил пронајден починат на царинскиот терминал на Табановце, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Лицето на засега…
Млада битолчанка по пресметката со таткото и братот, ги нападнала и полицајците кои дошле  да интервенираат за семејно насилство. Тројца членови на битолско семејство, Т.Т., Р.Т. и С.Т. синоќа биле…
Шест лица се повредени во масовна тепачка што се случила синоќа на веселба во хотелот во ресенското село Царев Двор, по што со возило на итната медициснка помош и со…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2017 АПЛА.мк. Сите права се задржани