Спокојот и убавината на манастирот „Св. Петка“ во Цапари

Август 17, 2018

 

Манастирот „Света Петка“ во битолското село Цапари кој е обновен со пари на верниците, изобилува со убавина и спокој. Опколен со густа шума, претставува природна ладовина полна чист воздух за бегство од жештината во овие летни денови, но и од градскиот загаден воздух.    

39304945 278031962993138 3441655429992546304 n

39390501 211410486390562 8521823536036184064 n

39396373 513619872432813 4618338072365367296 n

39398645 230993034279281 9160203006484938752 n

39468012 248592669123801 8500832506147241984 n

39395253 494379404306109 7409888676701798400 n

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани