Корлевски-Победата ни е на дофат уште во првиот круг на локалните избори

Октомври 13, 2017
Ги исполнивме сите зацртани цели на предизборната кампања за локалните избори на 15 октомври, вели Корлевски Ги исполнивме сите зацртани цели на предизборната кампања за локалните избори на 15 октомври, вели Корлевски

Ги исполнивме сите зацртани цели на предизборната кампања за локалните избори на 15 октомври, онака како што изборниот штаб ја водеше и како ги исполни нашите програмски цели, најпозитивно, изјави портпаролот на општинската организација на СДСМ во Битола , Борче Корлевски.

 

-Победата ни е на дофат уште во првиот круг на локалните избори, Водевме позитивна кампања со  доста посети на граѓаните, разменивме многу идеи, имавме средби со многу целни групи коишто  на големото задоволство ги прифатија нашите кандидат за градоначалник и кандидатите за советници. Ни ги кажаа нивните маки и проблеми за целиот изминат период од 12 години , кои што не само што ќе бидат запишани , туку  ќе бидат проследени со добивањето на локалната власт, рече Корлевски.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани