Webp.net gifmaker

Горан Илиќ – Правосудството во Македонија треба да доживее сериозни реформи и редефинирање

Ноември 08, 2019

Македонија не може баш да се пофали со добиени предмети пред Европскиот суд за човекови права и тоа е негативен индикатор. Правосудството во Република Македонија треба да доживее сериозни реформи и редефинирање, изјави Горан Илиќ, декан на Правниот факултет во Битола одговарајќи на новинарско прашање како функционира Европскиот суд за човекови права во однос на Македонија.

А.Б

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани