Webp.net gifmaker

Поради голем дефект на водоводната  линија на улица „Климент Охридски“, има прекин во водоснабдувањето. Екипите на ЈКП Водовод се на терен и работат на санација на истиот и нормализирање на состојбата, информираат од ЈКП Водовод Битола.

Во горниот дел на главната битолска улица Широк Сокак, на потегот од некогашното кино „Македонија“ до вино бар „Буре“ и на улица „Рузвелтова“ в недела, 17 февруари, во периодот од 7 до 15 часот,  ќе има прекин во водоснабудувањето,   информираат од ЈП „Водовод“-Битола. 

 Станува збор за дефект, а екипите на ЈП „Водовод“ во овој период од денот ќе работат  на санирање на водоводната мрежа.

Јавното претпријатие „Водовод“ од Битола денеска одбележа 90 години од своето постоење. Свеченоста по повод големиот јубилеј се одржа во „Вила Виста“, каде пред вработените, но и сите поканети гости, граѓани,  функцинери,  претставници на локалната самоуправа, бизнисмени, деловни соработници,  се обрати првиот човек на ЈКП „Водовод“ Горан Козаров.

Поради изведување на градежни работи   на ул. „Св. Климент Охридски“ во Битола ( на потегот од ул. „Солунаска“ до ул. „Партизанска“),  на ден 22/23 септември 2018 година  ќе  има прекин во водоснабдувањето во период од 9 до 14 часот. 

Страница 1 од 3

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани