Јануари 23, 2019

Хуманитарна претстава на учениците од Медицинското училиште за Сара Настеска од Охрид

Октомври 31, 2018

Синоќа по повод патрониот празник на Медицинското училиште „Др Јован Калаузи“ од Битола, во малата сала на Центарот за култура, беше извдена театарската претстава „Господин Теодос Мемето“ во која улогите ги толкуваат учениците од ова училиште.

Средствата собрани на овој настан ќе бидат донирани за лекување на  Сара Настеска, 15 годишното девојчето од Охрид, на кое итно и е потребна трансплатација на коскена срж

medicisnko1

medicinsko naslovna1

medicinsko naslovna

medicinsko 4

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани