Webp.net gifmaker

Продолжува обновата на домот „Копанки“, материјали се носеа и со жичницата

Јули 07, 2019

Продолжува обновата на планинарскиот дом „Копанки“ на Пелистер. Денес дел од градежните материјали беа пренесени со жичницата, која е во сопственост на Планинарско-спорскиот клуб „Пелистер“, но е дадена на стопанисување на хотелот „Молика“. На Копанки се собраа членови на ПСК „Пелистер“, други планинари и волонтери кои помогнаа во денешната акција. Обновата започна уште минатата година со донации од граѓани, а веќе е ставена плоча на дел од првиот кат. Од клубот велат дека акцијата за изградба на домот ќе продолжи во текот на оваа градежна сезона. 66120601 472630833308960 8878906309571772416 n

66277979 902218466778676 8609756793783975936 n

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани