Јануари 20, 2019

Пијан битолчанец нападнал лекар од Брза помош

Јануари 11, 2018

На 10.01.2018 година околу во 21,05 часот во Битола на ул.„Васко Каранѓелевски“, пред кафе-бар од страна на екипа од Итна медицинска помош било излезено со цел укажување лекарска помош на паднато лице, односно на В.С.(34) од Битола. Бидејќи бил под дејство на алкохол, од страна на доктор му било укажано дека треба да го пренесат во Клиничка болница, по што В.С. станал и го нападнал докторот, удирајќи го со тупаница во десната слепоочница, нанесувајќи му телесна повреда. Секторот за внатрешни работи Битола презема мерки за расчистување на настанот. 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани