Webp.net gifmaker

Новаци лидер по излезност во Пелагониско -преспанскиот регион

Јули 15, 2020
Во Битола излезноста до 11 часот е 16,91 процент Во Битола излезноста до 11 часот е 16,91 процент

Од општините во Преспанско-пелагонискиот регион по број на излезени гласачи на изборите преднички Општина Новаци. Според ДИК, До 11,30 часот таму излезноста беше 26.89 проценти. Втора на листата е Битола со 20,81 процент, па Ресен со нешто над 14,58 и Могила со 13,45 проценти.   

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани