Webp.net gifmaker

Почина познатиот битолски хирург, Јован Стефановски

Септември 19, 2020

 

По кратко боледување денес 19.09.2020  во 66 година од животот почина примариус др Јован Стефановски, познат и угледен битолски хирург.

Стефановски е еден од основачите на лапараскопската хирургија во Македонија.

Тој својот работен век го помина во Хируршкото одделение во Битолската болница, а почина кратко време пред да замине во пензија.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани