Webp.net gifmaker

Горан Милевски се очекува утре да поднесе кандидатура за градоначалник на Битола

Септември 10, 2021

Актуелниот министер за локална самоуправа,  Горан Милевски, најверојатно ќе се кандидира за градоначланик на Битола на претстојните локални избори, откако ОО на ЛДП Битола  го предложи за кандидат на Движењето ОДЛУЧНО за промени, со образложение дека тоа не е само на барање на членството, туку и на бројни поддржувачи на актуелната власт кои сакаат во оваа трка за градоначалник да се вклучи и тој.

Носителот на листата на кандидати за советници од ЛДП и ДОМ и актуелен претседател на Советот на Општина Битола,  Валентин Груевски на својот ФБ профил напиша:

 

Горан Милевски, ќе биди кандидат на коалицијата ЛДП и ДОМ, ОДЛУЧНО за ПРОМЕНИ, за градоначалник на Битола?

Кандидатурата е прифатена, во текот на утрешниот ден ќе биде поднесена?
 
 

 

 

 
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани