Webp.net gifmaker

СДСМ од Битола утре ја почнува кампањата за локалните избори

Септември 26, 2021

Социјалдемократскиот сојуз кампањата за локалните избори утре ја започнува од Битола.

 

"Караванот „Најдоброто за мојата општина“ утре ги започнува своите активности во рамки на кампањата за претстојните локални избори. Утрешниот централен настан е закажан во Битола во 20.00 часот, а претходно караванот ќе биде со граѓаните на Демир Хисар, се наведува во соопштението од СДСМ

 

Кандидат за градоначалник на СДСМ е бизнисменот Христо Кондовски, а носител на листата советници, лекарот Александар Димовски, специјалист по радиодијагностика.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани