Webp.net gifmaker

Во изминатите 24 часа во Битола наврнаа 33 л/м2 дожд. 

Управата за хидрометеоролишки работи објави МЕТЕО предупррдување во кое најавува нестабилно време со локално невреме во наредните денови

Времето денес (27.02.2020 год.): Променливо облачно со повремен дожд, на планините од снег, особено во западните делови. Ќе дува умерен до засилен ветер во западните делови од западен, а долж Повардарието од северозападен правец, повремено со брзина од 50 до 70 км/час и на планините ќе има појава на снежни наноси. Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 15 степени.
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно со повремен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. T= 13 °C, P= 972 hPa, U= 48 %, V= 6 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

predu

Времето утре- Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми. Ќе дува засилен, повремено силен ветер кој локално ќе достигнува над 70 км/час и на планините ќе услови појава на снежни наноси.

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, особено во западните делови каде ќе достигнува над 70 км/час. Во вечерните часови ќе настапи наоблачување, со локален дожд во западните делови .

Во Битола денеска температуратат ќе достигне до 20 степен. 

Утре времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и северозападен правец.

Во Битола утре максималната температура од 4 до 8 степени. 

Денеска претпладне времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 Целзиусови степени.

Во Скопје дневната температура ќе достигне до 35 степени, Маврово 33, Охрид 30, Битола и Крива Паланка 32, Берово 29, Кавадарци и Дојран 36.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 26 до 36 степени.

Страница 1 од 4

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани