Webp.net gifmaker

Денес

Во своето обраќање денеска на 30 конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ што се одржа во античкиот локалитет Херкалеја Линкестис во Битола, лидерот на партијата, Христијан Мицкоски во…
Силно невреме со пороен дожд, ветер и град ја зафати попладнево Преспа. На социјалните мрежи жителите на Преспа споделуваат фотографии и се жалат дека градот предзивикалогромни  штети и во овоштранците…
Со новите законски измени, посебната паралелка во ОУ „Ѓорѓи Сугарев“ прераснува во Центар за поддршка на учењето на децата со попреченост на територијата на Општина Битола, со што ќе се…
Вчера,10 јуни, во атарот на село Трновци при спуштање со параглајдер со тешки телесни повреди се здобила Н.С.(62) од Русија, соопштија од СВР Битола. Кај параглајдеристката биле констатирани тешки повреди…
ВМРО-ДПМНЕ денеска по третпат излезе на протести во 10 градови низ дражавата. Во Битола, исто како вчера, блокирана беше крстосницата  меѓу  ул. „Димитар Илиевски Мурато“ и ул. „Никола Тесла“ -…
На 09.06.2029 во 21.40 часот на патот Битола - Ресен, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола и…
Советниците на денешната седница го изгласаа решението за давање согласност на статустот на новата установа која се формира, поточно Јавната општинска установа Културен и информативен центар. Установата ќе има за…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани