Webp.net gifmaker

Денес

Во Битола денес нема новозаболени од коронавирус, но едно лице на возраст од 73 години почина во болнички услови. Во општина Битола има 63 активни случаи.  Во последните 24 часа…
Ковид-19 во Битола ја одзеде и петтата жртва, 70 годишно лице кое почина во болнички услови. Денес е ригистриран уште еден новозаболен битолчанец, а осуммина се оздравени. Со ова во…
  Петмина битолчани се позитивни на КОВИД-19 регистрирани во последните 24 часа, а меѓу седумте вкупно починати во државата  е и 27 годишен битолчанец  кој ја изгуби битката со вирусот.…
  Денес во Битола се регистрирани 2 позитивни лица, на возраст од 28 и 30 години, кои се хоспитализирани во Клиничка болница – Битола. Вкупниот број на активни случаи во…
Започнаа градежните активности за уредување на коритото од поројот во населеното место Гермијан (трети дел од км 1+152,10 до км 1+492,10).  Општина Новаци во соработка со Центарот за развој на…
Испишан е графит на оградата на Хајдар Кади џамија во Битола која беше реставрирана пред нецели четири години. Содржината на графиот очигледно е инспирирана од случувањата со Аја Софија во…
Шест новозаболени се регистрирани денеска во Битола, со што бројот на позитивни се искачи на 122. Болеста е активна кај 64 лица.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани