Webp.net gifmaker

Во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 нови случаи на ковид-19 во:

Во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови случаи на ковид-19 во

Во Битола денес има 21 заболен, со што овој петок ги надминавме на дневна основа по број на заболени и градовите од внатрешноста кои важеа како ризични места за коронавирус, како Куманово (13), Штип (19), а имаме еднаков број на заболени со Прилеп. 

 

 
Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се потврдени 40 нови случаи на COVID-19:

Претеникот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Дурловски објави дека го напушта Собранието. Дурловски во пратеничките клупи седна како носител на изборната листа на ВМРО-ДПМНЕ во петтата изборна единица на парламентарни избори што се одржаа годинава. Тој ова го објави вечерва на својот ФБ профил

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани