Webp.net gifmaker

 

 
Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се потврдени 31 нови случаи на COVID-19:

Во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а регистрирани се 640 нови случаи на ковид-19 во: 

 

 
Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се потврдени 21 нов случаj на COVID-19:

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 771 тестирања, а регистрирани се 161 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-90, Куманово-11, Штип-2, Прилеп-6, Тетово-5, Велес-4, Кавадарци-2, Гостивар-15, Струмица-8, Крива Паланка-1, Радовиш-1, Кочани-3, Пробиштип-2, Берово-6, Валандово-1, Делчево-2, Кичево-2.

Одделението за водење матични книги во Битола не работи.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани