Webp.net gifmaker

Полна сала на прославата на празникот на Битола

Ноември 04, 2019

Ни едно слободно место не остана во салата на Народниот театар на Свечената академија по повод 4 Ноември. Присутни се добитниците на наградите, градоначалничката Наташа Петровска, вицепремиерката Радмила Шекеринска, министерот за локална самоуправа Горан Милевски, претседателот на советот Валентин Груевски.Пратеникот Александар Кирацовски, советници од Советот на Општина Битола, директори на јавни претпријатија и установи, здруженија на граѓани и многумина други битолчани. Во салата нема ни еден претставник од опозицијата.  Манифестацијата започна со пеење на химната од страна на оперската дива Марина Коруновска.

74882967 557581491682851 8467153477145985024 n

73423426 2441385852746146 8015834018715009024 n

74670751 536479713810206 4224110110961565696 n

редакција Апла.мк

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани