Webp.net gifmaker

Пилотот Васко Михалчев паричната награда ќе ја донира во Домот за доенчиња во Битола

Ноември 04, 2019

Пилотот Васко Михалчев паричните средства како добитник на наградата 4 Ноември за едногодишно остварување ќе ги донира во Домот за доенчиња во Битола. Михалчев ова го најави вечерва на Свечената академија одкако градоначалничката Наташа Петровска му ја врачи наградата.  Михалчев е пилотот, херој кој учествуваше во гаснењето на пожарите ова  лето.

редакција Апла.мк

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани