Webp.net gifmaker

Зимска размена на книги и книжевна дружба

Декември 12, 2019

Во понеделник во Бар чаршија со почеток од 17,30 до 19,30 часот ќе се одржи размена на книги и книжевни муабети.

„Време е за зимска размена на книги и книжевна дружба со убави луге, книги и книжевни муабети. Сите љубители на книгата се добредојдени. Понесете ги книгите што сте ги прочитале, а сепак знаете дека повеќе нема да ги читате. Имате можност да се размените со читател кој ќе ви даде книга што не сте ја прочитале. Но најважно од се е дружбата, позитивните луѓе и пријатната атмосфера која кружи наоколу“, велат организаторите.

Ж.Здравковска

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани