Webp.net gifmaker

Андреј Василевски за прв човек на СВР Битола

Јануари 08, 2020

Андреј Василевски е избран за прв човек на СВР -Битола како предлог на министерот за внатрешни работи во техничката влада Наќе Чулев.

Василевски доаѓа на местото на Славко Јовановски кој на оваа функција е последните години, по смената на власта.Според законот актуелните раководители сега ќе станат заменски на новоименуваните и ќе имаат врзани потписи.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани