Webp.net gifmaker

Магла после Ѓавато

Јануари 14, 2020

Иако на највисоката точка на планинскиот превој Ѓавато е вистинска пролет, на неколку стотина метри на патот кон Битола, влегувате во густа магла, а видливоста е околу  200 метри.

На овој патен правец поради намалена видливост се препорачува внимателно возење
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани