Webp.net gifmaker

„Медена земја“ пак на репертоарот на битолско кино

Јануари 16, 2020

Нашиот кандидант за Оскар, документарниот филм „Медена земја“ повторно се прикажува на раперторот на 3D Кино во Центарот за култура во Битола.

Предвидени се проекции
Сабота 18.01.2020. 22:00
Недела 19.01.2020. 22:00
Сабота 25.01.2020. 20:00
Недела 26.01.2020. 20:00

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани