Webp.net gifmaker

Општина Могила гради мултифункционалeн објект во Ивањевци

Јануари 21, 2020

Забрзано се гради мултифункционалниот објект во населеното место Ивањевци, во Општина Могила. 

-Градежните активности за изградба на овој објект започнаа во месец ноември 2019 година.

Изградбата на овој објект е во износ од 5.328.800,00  денари средства обезбедени од Бирото за регионален развој и буџетот на Општина Могила, велат од Општина Могила.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани