Webp.net gifmaker

На сила е полициски час, останете дома

Март 22, 2020

На почетокот од полицискиот час во Битола речиси и да нема движење. Апла.мк регистрираше неколку возила, меѓу нив автобус и санитетски возило, но и еден пешак.

Сепак, очигледно е дека оваа мерка за спречување на ширењето на коронавирусот, во најголем дел, во  првиот час, се почитува.
Полицискиот час  трае од 21 до 06 часот.
IMG 20200322 214641
 
IMG 20200322 212619
 
IMG 20200322 214744
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани