Webp.net gifmaker

Продолжува дезинфекцијата на станбени згради, паркинзи, пристапни патеки

Март 25, 2020

Влезовите на повеќе колективни згради во Битола денеска беа дезинфицирани, исто како и јавни површини, паркинзи и пристапни патеки. Акцијата за дезинфекција на градските населби продолжи и денеска информираат од Општина Битола. 

6

-Општина Битола до денес нема пријавен случај на заболени од корона вирусот. Но, почитувани граѓани, реалноста е таа, во секој момент е можно и Битола да се најде на листата на градови во кои вирусот е регистриран. Затоа е важно сите заедно да се избориме со овој предизвик. Во меѓувреме, Општина Битола продолжува со дезинфекција на градските населби. Така, денес екипите на битолските јавни претпријатија „Комуналец“, „Водовод“,„ Нискоградба“ и „Пазари“, работеа на терен и целосно се изврши дезинфекција во станбените објекти и паркинг просторот, пешачките патеки и коловозите на улиците „Партизанска“, „Питу Гули“, „Север-југ“. „Мирка Гинова“, „Борис Буџевски“ и населбата „Областа“. ЈП Пазари тековно работи на одржување и дезинфекција на двата пазари во градот, информираат од Општина Битола.

11

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани