Webp.net gifmaker

Шивачите од Битолскиот театар изработија 300 маски за Битолската клиничка болница

Април 08, 2020

Народниот театар од Битола, денеска,  на Клиничката болница ,,Др.Трифун Пановски'' од Битола ќе и подари околу триста заштитни маски. Од Битолскиот театар велат дека маските се  направени од „вредните рацете на нашите шивачи кои неколку дена работеа за истите да стигнат онаму каде што се најпотребни“.

-Нека е честит денот на белите мантили и продолжете да се грижите за нас, а ние за Вас остануваме дома онолку колку што ќе биде потребно!, велат од НТБ. 

92542534 2972662036132535 3733986623738609664 o

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани