Webp.net gifmaker

Денес

Тројцата позитивни на КОВИД-19 регистрирани денеска во Битола, не се поврзани со веќе познат кластер, информираат за апла.мк од Министерството за здравство.
Тројца новозаболени се регистрирани во последните 24 часа во Битола, со што вкупниот број на заразени од КОВИД-19 е 57. Во здравствениот билтен има и двајца оздравени битолчани Во Ресен…
Во планот за чист воздух на Министерството за животна средина за 2020 г предвидени се 1,5 милиони денари за енергетски ефикасна фасада и покрив на објектот со кабинети во Медицинско…
Oд Центарот за јавно здравје Битола не информираа дека во еден од фамилијарните кластери заболени од ковид-19 две деца се средношколци. Едното дете нема пријавено ниту еден контакт, а другото…
Град наврна како снег во Битола. Од врнежите побелеа тревните површини во градот. Дел од улиците се преполанаа со вода зашто атмосферската канализација не можеше да го прифати обилниот прилив…
По повод јубилејот 15 години од основањето на Регионалното географско друштво ГЕОСФЕРА-Битола, Проф. Д-р Никола Димитров ја промовираше во јавноста монографијата „Географијата и географите во Битола и Битолско“. Оваа монографија…
Со почитување на протоколите за заштита од ковид-19 денес во црквата „Света Троица“ позната меѓу народот како Руска црква во Битола беше одбележан празникот посветен на светителот Јован Шангајски. Уште…
Свадбарските работници од Битолаизлегоа на мирен протест на Широк Сокак барајќи од државата да ја укине забраната за семејни веселби и свадби и да донесе протоколи за нивно одржување. На…
Ова е интревју посветено на една исклучително млада и талентирана екипа на софтвер инженери од компaнијата Webiart од Битола, која развива софтверски решенија за финансиски институции за домашниот, а полека го…
89- годишниот битолчанец, кој од Инфективното одделение во Клиничката болница во Битола беше испишан вчера, е највозрасниот пацинет кој се лекувал од ковид-19 од Битола и успеал да го победи…
Страница 1 од 117

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани