Webp.net gifmaker

Ексклузивна фотографија од свадбата на пратеникот Горан Милевски и неговата избраничка Марина Пешевска

Мај 18, 2019
Фото Апла.мк Фото Апла.мк

Пратеникот на ЛДП од Битола Горан Милевски вечерва го кажа судбоносното ДА, а за животна сопатничка ја избра лекарката од Скопје Марина Пешевска. На свадбата на парот  Милевски во еден од елитните ресторани во Битола вечерва се свадбари половина Влада, пратеници, градоначалници од повеќе градови во државата, директори на државни институции и секако неговите сопартијци и другари од Либерално-демократската партија во Битола.

mile

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани