Webp.net gifmaker

Општина Битола ќе додели милион денари за настраданите во Албанија

Декември 03, 2019

Општина Битола ќе додели финансиска помош од еден милион денари за настраданите од катастрофалниот земјотрес во Албанија. Ова е предлог на градоначалничката Наташа Петровска, а денес ќе биде изгласана од битолските советници. 

Ж.З. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани