Webp.net gifmaker

Запаленото ѓубре го стопи асфалтот, Комуналец ја чисти обиколницата

Јануари 24, 2020
Утрово "Комуналец" ги чисти остатоците од ѓубре што вчера беа запалени на обиколницата кај дивата населба. Покрај смет гореа и гуми, па чад и непријатна миризба се чувствуваа и во градот.
На овој начин жителите изразија револт бидејќи од саботата немаат струја кога изгоре трансформаторот од преоптовареност.
Ѓубрето го запалија на битолската обиколница која неодамна беше реконструирана, а го блокираа и сообраќајот неколку часа. Некои добиле информации дека новата трафостаница не може да се изгради за брзо, па одлучија на овој начин да направат притисок.
Редакција Апла.мк


received 171505807503540

received 171505807503540

received 489574131749757

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани